POLSKIE STOWARZYSZENIE TRENERÓW TENISA

POLSKIE STOWARZYSZENIE TRENERÓW TENISA

Piaseczyńska 71
00-765 Warszawa

tel.: 883 381 208
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KRS 0000530986
REGON 3610091
NIP 7010448668
Nr konta: 09 2030 0045 1110 0000 0398 1890

 

 

Strona główna

Spis treści

 

 
 
image1.JPGIMG_0760.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONFERENCJA TRENERÓW

Pruszków  05.11.2016 r

 

Temat: Wysoka sprawność fizyczna warunkiem sukcesu sportowego w tenisie 

 

Koledzy.

      W dniu 05.11.2016 roku  przeprowadziliśmy konferencję dla trenerów o tematyce sprawności fizycznej w tenisie oraz przeciwdziałaniu kontuzjom.Dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Niezmiernie cieszy nas fakt bardzo pozytywnego odbioru prezentowanych podczas konferencji treści. Dawaliście temu wyraz zarówno w opiniach wyrażanych słownie jak i na facebook'u.Dziękuję także wykładowcom za wyśmienicie przygotowane prezentacje, dzięki którym ta konferencja miała sens.

     Konferencja przygotowana została przez wąskie grono osób, głównie członków Zarządu PSTT. Ich praca była w pełni społeczna. Gratuluję całemu zespołowi sukcesu i serdecznie dziękuję za wkład pracy i wiedzy włożony w realizację tego zadania.

    Gościem naszej konferencji był przedstawiciel Związku Piłki Ręcznej w Polsce Pan Jerzy Noszczak. Potwierdził sens takich szkoleń i pogratulował nam działalności. Mimo to napomknął, że w piłce ręcznej stosowane są inne rozwiązania organizacyjne w zakresie przygotowania sprawnościowego zawodników.Uczestnikami konferencji, po raz pierwszy,  byli również rodzice dzieci grających w tenisa. O wykładowcach i programie wyrażali się  z entuzjazmem i pochwałami za komunikatywność  i duże wartości poznawcze.PZT uznał nas za odpowiedzialnych partnerów. Nie oznacza to jeszcze idylli. W zakresie ułożenia wzajemnych relacji pozostało jeszcze wiele niedopowiedzianych i nieroztrzygniętych kwestii. Bardzo liczymy na znacznie większe zbliżenie stanowisk w zakresie kształcenia i dokształcania trenerów.

    Trochę dziegciu tez  znalazłem. Zdecydowanie martwi nas fakt bardzo nielicznych zgłoszeń do członkowstwa w PSTT. Jeśli środowisko samych trenerów woli zapłacić więcej, ale nie wspierać własnej organizacji, to i my zadajemy sobie pytanie dla kogo i jak działać. Może lepiej, wzorem innych, traktować taką działalność jako zródło dodatkowego zarobku?  Może lepiej powierzyć kształt zawodu trenera działaczom i politykom stając się przedmiotem ich działań?

    Zachęcam wszystkich trenerów do wstępowania w nasze szeregi i aktywności. Jeśli ktoś  ma pomysł, chęć działania i gotowość do takiej pracy, to w Stowarzyszeniu znajdzie się zawsze dla niego miejsce. Jest wiele seminariów międzynarodowych. Można brać w nich udział i współtworzyć model zawodu trenera jak również  implementować najnowszą wiedzę trenerską do praktyki szkoleniowej. Unia Europejska poprzez swoje agendy w krótkim czasie zmusi polskie związki sportowe do przyjęcia jednolitych standardów. Skandalicznie przeprowadzona "gowinowska deregulacja",  bez żadnego solidnego przygotowania stworzyła bałagan i dała nieprzygotowanym merytorycznie ludziom narzędzia do dzikich i na bardzo niskim poziomie szkoleń kształcących przyszłych trenerów. Trenerzy wykonują w końcu odpowiedzialny  za losy młodych ludzi, zawód. Właśnie, między innymi dlatego, podjeliśmy się działać poprzez Stowarzyszenie na rzecz podniesienia rangi zawodu trenera tenisa.

     W najbliższym czasie zamierzamy upowszechnić plan naszych działań na rok 2017. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w jego powstawaniu.

 

Prezes PSTT

dr Jerzy Zieliński

Trener w Tenisie i Instruktor w Tenisie zakończył się
Gratulujemy kursantom zdanych egzaminów i tym samym podniesienia swoich 
kwalifikacji.

Zapraszamy na kolejne kursy organizowane przez Polskie Stowarzyszenie 
Trenerów Tenisa
O ich rozpoczęciu poinformujemy w najbliższym czasie